hnojivá a komodity

Menu
Reklamné oznámenie
Tvorba webových stránokhttps://blog.pageride.comSpoznajte výhody balíčka služieb Premium! Aktivujte si ho na 30 dní ZADARMO.
E-shop ľahko & rýchlohttps://www.weblahko.skSystém WebĽahko ponúka moderné e-shop s podporou on-line platieb.
Maj vlastné webové stránky!https://www.weblahko.skMať svoje vlastné webové stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S WebĽahko ich môžete mať aj Vy.

Močovina 46%N/Granulated Urea 46%

Granulované dusíkaté hnojivo, ktoré sa ľahko rozpustí vo vode, amidická forma sa veľmi dobre uplatňuje pri zálievke, ale aj pri aplikácii formou postreku na list. Je to neutrálna organická zlúčenina s vysokým obsahom dusíka, viac ako 46% N v amidickej forme.

Dodáva sa vo forme granuliek bielej až nažltlej farby v priemere 0,5-2mm, ktoré sú rozpustné vo vode. Táto forma dusíka sa musí v pôde najprv premeniť na dusičnan amónny a ledkový, skôr ako môže byť prijatá koreňmi rastlín. Močovina súce nezanecháva po odčerpaní dusíka rastlinami v pôde žiadny zostatok, ale aj napriek tomu je nutné, aby bola používaní na pôdach s dostatočným obsahom vápnika, pretože premeny dusičnanu amónneho vedú k okysleniu pôdy. Pri vyšších teplotách prebieha premena rýchlejšie ako pri nižších. V pôdach teplých, nie však suchých pôsobí močovina dobre a spoľahlivo. 

Tvorba webových stránok na WebĽahko | Nahlásiť obsah